Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Najnowsza część idealnie wpasowała się w aktualną sytuację z moim starszakiem… Nikodem jest na takim etapie, że zdecydowanie słuchanie nie jest teraz jego priorytetem.
- I nie łudźcie się, że ta książka (jak zresztą każdy poradnik) to czarodziejska księga zaklęć rodem z Hogwartu. Jednak zawiera masę ciekawych wskazówek, które często po prostu działają.
Książka podzielona jest na dwie części:
- Narzędzia komunikacji. To stąd dowiecie się jak sobie radzić z nie słuchaniem, jak zmienić sposób mówienia, jak sobie radzić z wybuchami złości.
- Kłopoty w raju. Tutaj dowiecie się na postawie konkretnych przykładów rodziców z czego świata co zadziałało a co nie zadziałało w konkretnym przypadku. Jest tez komentarz autorek co mogło zawinić gdy kolejna próba spełzła na niczym zwiększajac jeszcze bardziej frustrację rodzica.
Pamiętajcie jednak, że nie każde dziecko zareaguje jednakowo na każde z narzędzi. Musicie sami wypróbować co u Was się sprawdza, czego potrzebuje wasze dziecko a co jest płachtą na byka.
- Ja wypróbowałam kilka porad i część z nich u nas się sprawdziło, a część totalnie nie została zaakceptowana. Będę próbować dalej.
Jedno jest pewne, nauczmy się mówić głośno do dzieci o akceptacji ich uczuć, bez oceniania, krytykowania i doradzania. One tego potrzebują.
- Jeżeli zdarzyło ci się zrujnowałaś komuś dzień prosząc o założenie skarpetek lub podając kubek w niewłaściwym kolorze to ta książka jest właśnie dla ciebie.
"Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają" to zbiór praktycznych wskazówek dla rodziców oraz opiekunów, którzy chcą lepiej porozumieć się z dziećmi i zbudować harmonijne relacje oparte na wzajemnym szacunku.
- Autorki skupiają się na omówieniu skutecznych technik komunikacyjnych, które pomagają w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami dzieci, główny nacisk kładąc na akceptację uczuć oraz budowanie odpowiedniego klimatu dla zażegnania konfliktu. Praktyczne przykłady, ćwiczenia oraz scenariusze pomagają zastosować omawiane techniki w praktyce.
Potrzeba dobrej woli, aby zażegnać konflikt bez walki. Akceptacja negatywnych uczuć daje dziecku poczucie zrozumienia i usprawnia codzienną komunikację pogłębiając relację oraz budując solidną podstawę na przeszłość, a umiejętne wyrażanie uzasadnionych oczekiwań pomaga rozwiązywać problemy bez nakręcania spirali negatywnych emocji i agresji słownej.
- "Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają" zawiera cenne wskazówki wspierające umiejętność aktywnego słuchania, komunikacji bez krytyki oraz prawidłową regulację emocji.
"Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają" to kolejny tom poświęcony komunikacji z dziećmi w znanej i niezwykle cenionej przez rodziców serii książek Jak mówić…
W teorii wszystko jest jasne, tylko praktyka często rozmija się z teorią. Autorki poradnika – po kilkudziesięciu latach współpracy z rodzicami, nauczycielami, pedagogami – przedstawiają w książce niezbędne narzędzia, jak poradzić sobie z nieuniknionymi konfliktami pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Część pierwsza książki to jak zwykle praktyczne (również rysunkowe) wskazówki, jak zachowywać się w sytuacjach konfliktowych dorosłych z dziećmi, i to począwszy od przedszkolaków, a na nastolatkach skończywszy. Każdy rozdział kończy się praktycznymi ćwiczeniami. W części drugiej autorki poruszają trudne tematy dotyczące komunikacji międzypokoleniowej, o których poruszenie prosili czytelnicy. Prezentują historie z życia wzięte i na ich podstawie próbują znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące najtrudniejszych wyzwań, jakie postawiły przed dorosłymi dzieci.
- Książka bardzo pomocna dla każdego dorosłego, który ma kontakt z dziećmi.
Autorkami książek są Joanna Faber (córka Adele Faber) oraz Julie King, autorki książki "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały".
- Joanna Faber napisała nowe posłowie do trzydziestego jubileuszowego wydania klasycznej książki "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły", której współautorką jest jej matka, Adele Faber. W dużym stopniu przyczyniła się także do powstania książki swojej matki "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole", zdobywając doświadczenie w klasie jako dwujęzyczny nauczyciel edukacji specjalnej w Zachodnim Harlemie. Prowadzi wykłady i warsztaty – dla rodziców, pedagogów i innych profesjonalistów pracujących z dziećmi. Ona i jej mąż wychowali trzech synów w regionie Hudson Valley w Nowym Jorku, gdzie mieszkają wraz z psami, kotami i kurczakami.
Julie King - prowadzi warsztaty, konsultuje się z rodzicami dzieci – od dwulatków, po nastolatków – oraz rozmawia publicznie ze szkołami, firmami i grupami rodziców w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Uzyskała tytuł licencjata na Uniwersytecie Princeton i tytuł doktora prawa w Yale Law School. Julie i jej mąż mieszkają w rejonie zatoki San Francisco, gdzie od czasu do czasu odwiedza ich trójka dorosłych dzieci.
Joanna i Julie stworzyły aplikację HOW TO TALK: Parenting Tips in Your Pocket, a także aplikację Parenting Hero.
Data wydania: | 2022 |
Format: | 145 x 205 mm |
Oprawa: | miękka (o. klejona z elastycznymi okładzinami) |
Liczba stron: | 432 |
ISBN: Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki | 978-83-8265-045-7 |
Język: | polski |