Biblia Brzeska

( ilość produktów: 1 )

Jednym z pierwszych i najważniejszych przekładów tekstów biblijnych, jest Biblia Brzeska. Kompletny przekład opublikowany został po raz pierwszy w 1563 roku, a przekładu z języków oryginalnych podjęło się co najmniej kilkunastu tłumaczy. Biblia ta, zwana również Radziwiłłowską oraz Pińczowską, ostatecznie wydana została w Brześciu Litewskim, skąd zaczerpnęła swoją nazwę. W naszym sklepie Bogulandia.pl dostępna jest Biblia z wydawnictwa Kalwin Publishing.

Czym jest Biblia Brzeska?

Powszechnie przyjęło się uważać, że Biblia ta jest pierwszym polskim przekładem Biblii, który opiera się o języki oryginalne, a w myśl reformacji miała być przetłumaczona na język ojczysty. To przekład tłumaczony przez polskich protestantów, na zlecenie Mikołaja Radziwiłła zwanego Czarnym. Biblia Brzeska pomimo upłynięcia ponad 400 lat od pierwszego wydania, wciąż cieszy się niegasnącą popularnością, o czym świadczy dalsze ponawianie nakładów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1571 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Bardzo fachowa obsługa i profesjonalne podejście do klienta pełny pakiet doradczy zakupiłam polecana przez panią książkę o jestem bardzo zadowolona.
2024-05-23
Jest dobrze z dostawą itp...
pixel