Biblia Pierwszego Kościoła

( ilość produktów: 38 )

Biblia Pierwszego Kościoła to jeden z najnowszych chronologicznie przekładów Pisma Świętego na język polski. To monumentalne dzieło jest efektem pracy jednego tylko człowieka, niestety nie żyjącego już księdza profesora Remigiusza Popowskiego SDB, salezjanina i językoznawcy, którego specjalnością był język grecki Nowego Testamentu. Ksiądz pracował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie powstało wiele jego najbardziej znanych dzieł. Głównym zamysłem stojącym za przygotowaniem niniejszej wersji tłumaczenia Pisma Świętego było wykorzystanie najstarszych, oryginalnych tekstów biblijnych. Wielu językoznawców uważa ten przekład za najlepszy obecnie dostępny.

Kiedy ukazała się Biblia Pierwszego Kościoła?


Pierwszy fragment Biblii Pierwszego Kościoła ukazał się w roku 2000, a był nim Nowy Testament. Trzynaście lat później światło dzienne ujrzała Septuaginta, natomiast w roku 2016 wydano kompletny już przekład. Co ciekawe, jeżeli chodzi o Septuagintę, to przekład księdza profesora Remigiusza Popowskiego jest pierwszym kompletnym tłumaczeniem Starego Testamentu z języka greckiego na polski. Cała publikacja ukazała się w ramach  Prymasowskiej Serii Biblijnej, a za jej wydaniem stała Oficyna Wydawnicza „Vocatio”. Biblia Pierwszego Kościoła była 43 tomem wspomnianej serii.

Czym wyróżnia się Biblia Pierwszego Kościoła?


Tę wersję Pisma Świętego od innych wiernych źródłu wydań wyróżnia kilka rzeczy, między innymi kompletna rezygnacja z apokryfów oraz zastosowanie ogólnie przyjętego w Polsce układu ksiąg i nazewnictwa biblijnego. Biblia Pierwszego Kościoła jest również pozbawiona wstępów do poszczególnych ksiąg.

12
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1574 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Szybko i sprawnie. Dziękuję.
2024-06-07
Szybko i bezboleśnie
pixel