Promocja

Ogień i lwy - Mesu Andrews - Powieść z serii Prorocy i Królowie - E-BOOK

 • Ogień i lwy - Mesu Andrews - Powieść z serii Prorocy i Królowie - E-BOOK
 • Ogień i lwy - Mesu Andrews - Powieść z serii Prorocy i Królowie - E-BOOK
 • Ogień i lwy - Mesu Andrews - Powieść z serii Prorocy i Królowie - E-BOOK
Producent: Bogulandia
Kod produktu: 9788366397217
49,99 zł
39,99 zł
29,99 zł
/ szt.
Oszczędzasz 25% (10,00 zł).
Dodaj do obserwowanych

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

E-book dostępny w formacie mobi, epub. nie ma pliku PDF.

 • Zabiorę was w epicką podróż po Babilonii VI w. p.n.e., aby znaleźć odpowiedź na pytanie - Jak mogło wyglądać życie proroka Daniela i jego przyjaciół?
 • Historie ocalenia z ognistego pieca Szadraka, Meszaka i Abednego czy nadzwyczajne uratowanie Daniela w  jaskini z lwami na pewno znacie choćby z książeczek dla dzieci. Co powiecie na opowieść o niewoli Babilońskiej opartej na faktach historycznych i biblijnych. Wplecione wątki fikcyjne były niezbędne, by uczynić z tej lektury powieść. Zależało mi byś się przeniósł na chwilę w czasy bałwochwalczego Babilonu, byś stojąc obok Daniela mógł poczuć z czym się zmagał, byś mógł poznać niegodziwych królów przechadzając się po pałacowych korytarzach i byś poczuł Boga, któremu nic nie wymyka się spod kontroli.    
 •  Mam nadzieję, że lektura ta wzbudzi Wasze zainteresowanie wydarzeniami rozgrywającymi się w niewoli Babilońskiej na tyle, by sięgnąć do źródła i obdarzy was odwagą  w obliczu „Ognia i lwów” - Mesu Andrews 

 Dla miłośników powieści biblijnych startestamentowa Księga Daniela ożywa.

 • Babilonia 539 r. p. n. e.  

Trudy przetrwania. Po raz pierwszy doświadczyła ich hebrajska dziewczyna prawie siedemdziesiąt lat temu, gdy Babilończycy najechali na Jerozolimę i wzięli do niewoli jej najwybitniejszych młodzieńców. Wśród czcicieli bożków i ludzi króla Nabuchodonozora, Belili przeżyła dzięki nowej tożsamości; jednak - nie bez poczucia winy i wstydu. Teraz, jako żona Daniela uważa, że jest bezpieczna i może bez obaw mieszkać w Babilonie — aż do nocy, gdy Daniel, pod eskortą, trafia do pałacu Baltazara.  Ma zinterpretować tajemnicze pismo na ścianie: „Mene, mene, tekel, parsin”. Niedługo potem, wraz z najazdem armii zdobywców, ujawniają się długo skrywane tajemnice Belili. 

 • Co panowanie Dariusza będzie oznaczało dla Daniela, człowieka modlącego się tylko do Jahwe? 
 • Czy Daniel zginie w jaskini lwów, zanim zdąży przebaczyć żonie?
 • A może Bóg, który ocalił z ognistego pieca Szadraka, Meszaka i Abednego, zdoła uratować także i jego?      

 

MESU ANDREWS Zdobywczyni nagrody Christy 

 • Recenzje:

Mesu Andrews nazywa siebie „biblijnym maniakiem” Uwielbia wszystkie historyczne fakty, znaleziska archeologiczne, hebrajskie słowa, zwyczaje kulturowe. Dzięki tym badaniom jest w stanie określić, jakie historie można pisać. I ta wiedza daje mi uczucie mentalnego odpoczynku, bo nie muszę kontrolować zgodności Biblii z historią. Ponadto fikcyjne i biblijne postacie są zaznaczone również na zakładce, to bardzo ułatwia w podążaniu za akcją. Możecie swobodnie zanurzyć się w przepięknej  historii już wam znanej i zobaczycie jak bardzo jeszcze przez was nieodkrytej.

 Czytałam inne chrześcijańskie powieści, które były oparte na postaciach z Pisma Świętego, ale ta zachęciła mnie do ponownego przeczytania fragmentów Starego Testamentu. Znałam te historie, ale teraz je rozumiem. Autorka w doskonały sposób wciąga Cię w życie biblijne, pomagając zrozumieć, kulturę, codzienność proroków, królów oraz ich decyzje wraz z  konsekwencjami. I ponad tym wszystkim zobaczysz Boga suwerennego, któremu nic nie wymyka się spod kontroli, wiernego swoim obietnicom i proroctwom. Mistrza taktyki i strategii życia ludzkiego.  

 •  Arcydzieło wyobraźni, które wypływa zarówno z zapisów biblijnych, jak i historycznych. To jedna z tych rzadkich historii, które zostaną z tobą na całe życie — Melanie Dobson

  

 Pozostałe tytuły serii  Królowie i prorocy:

 •  - "Dziedzictwo Izajasza" 
 • - "Córka Izajasza" 

Seria Skarby Nilu:

      - "Miriam"

     - "Córka Faraona"

Parametry techniczne:
Tłumaczenie:
Dominika Głowa
Data i miejsce wydania:
2021
Liczba stron:
480
ISBN:
Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki
978-83-66397-21-7
Zamknij
Jplayer
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1546 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Bardzo miła i profesjonalna obsługa bez zarzutu. Gorąco polecam.
2024-04-05
Bardzo szybka przesyłka:)
pixel