ŚLADY POTOPU

2025-05-17
ŚLADY POTOPU
ŚLADY POTOPU
Na świecie jest około 1500 miejsc z skamieniałymi śladami dinozaurów. Ewolucjoniści mają problem, aby je wyjaśnić przy pomocy geologicznego aktualizmu. Zwierzęta wciąż pozostawiają ślady w błocie i szlamie, ale ulegają one szybkiej erozji, a nie fosylizacji...
Niedawno odkryto liczne ślady dinozaurów w Queensland w Australii, które zdaniem uczonych powstały w wodzie i zostały zalane przez morze. Te tropy są w dobrym stanie, praktycznie wolne od erozji. Jak miliony śladów i tysiące jaj dinozaurów skamieniało i zachowało się na całym świecie do naszych czasów? Dla ewolucjonistów jest to trudny orzech do zgryzienia.
Potop wyjaśnia te zagadki. Wówczas panowały idealne warunki do fosylizacji. Fale podnosiły się, nacierały na lądy i cofały, między innymi ze względu na przypływy i odpływy. Zwierzęta szukały płycizn uciekając przed podnoszącymi się wodami. W czasie, gdy wody cofały się, wówczas ślady i jaja pozostawione przez dinozaury miały czas, aby stwardnieć, zanim wody się podniosły i ponownie zalały te miejsca.
Do szybkiej fosylizacji tropów i jaj dinozaurów przyczyniały się minerały zdarte przez wody potopu z lądów. Wapień wymieszany z morską krzemionką, kalcytem i pirytem tworzył osad o własnościach podobnych do cementu. Dlatego tropy zdążyły stwardnieć, zanim wody powróciły, a ponieważ potop miał miejsce relatywnie niedawno, erozja nie zdążyła ich zniszczyć. W niektórych miejscach jest po kilka warstw, jedna nad drugą, które zawierają skamieniałe tropy, a nawet jaja dinozaurów. Pasuje to do potopu, natomiast stanowi dylemat dla ewolucjonistów.
[fragment z nowej książki pt. Dinozaury i gignaci - Alfred J. Palla, która ukaże się w tym roku, jak dobrze pójdzie].
Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 1844 opinii
pixel