Łatwy zwrot towaru
"Co to za miłość? Fałszywy obraz Boga w kalwinizmie" autorstwa Dave’a Hunta to książka apologetyczna, która krytycznie analizuje doktryny kalwinizmu, zwłaszcza w kontekście Bożej miłości, wolnej woli człowieka i zbawienia. Autor, znany z bezkompromisowego podejścia do teologii, stawia pytania o to, czy obraz Boga przedstawiany w kalwinizmie rzeczywiście jest zgodny z Biblią. Książka porusza kontrowersyjne aspekty predestynacji, ograniczonego odkupienia oraz nieodpartej łaski, wskazując na ich potencjalne konsekwencje dla zrozumienia Bożego charakteru. To wyzwanie rzucone czytelnikom, by samodzielnie sięgnęli do Pisma Świętego i skonfrontowali popularne doktryny z jego nauczaniem.
Wystarczy kilka prostych pytań, aby odkryć, że większość chrześcijan jest w dużej mierze nieświadoma tego, w co Jan Kalwin i jego pierwsi wyznawcy XVI i XVII wieku faktycznie wierzyli i praktykowali. Nie rozumieją też w pełni odwiecznych implikacji i konsekwencji tego, czego głosi i naucza większość dzisiejszych czołowych kalwinistów.
Wystarczy kilka prostych pytań, aby odkryć, że większość chrześcijan jest w dużej mierze nieświadoma tego, w co Jan Kalwin i jego pierwsi wyznawcy XVI i XVII wieku faktycznie wierzyli i praktykowali. Nie rozumieją też w pełni odwiecznych implikacji i konsekwencji tego, czego głosi i naucza większość dzisiejszych czołowych kalwinistów.
Najbardziej szokujące jest jednak błędne przedstawienie przez kalwinizm Boga, który „jest miłością”. Modlimy się, aby ten tom umożliwił czytelnikom dokładniejsze zbadanie istotnych kwestii i podążanie za Świętym Słowem Bożym – nie człowiekiem.
DAVE HUNT i jego książki służą wierzących na całym świecie od prawie czterdziestu lat. Jako autor bestsellerów, międzynarodowy wykładowca i nauczyciel Biblii, jego pisma zostały przetłumaczone na co najmniej 50 języków. Sprzedano ponad cztery miliony egzemplarzy jego książek, w tym: Eksplozja kultu • Twórcy bogów • Nowa duchowość • Uwodzenie chrześcijaństwa • Globalny pokój i powstanie antychrysta • Inwazja okultystyczna • Puchar drżenia • Kobieta jedzie na bestii, w obronie wiary • Pilne wezwanie do poważnej wiary • Poszukiwanie i znajdowanie Boga. • Dzień Sądu! • Psychologia i Kościół oraz • Kosmos, Stwórca i Ludzkie Przeznaczenie. Przez prawie dekadę Dave był również współgospodarzem cotygodniowego programu radiowego, Search the Scriptures Daily, nadawanego na ponad 400 stacjach w USA i na całym świecie.
| Data wydania: | 2025 |
| Format: | 145 x 205 mm |
| Oprawa: | miękka ![]() (o. klejona z elastycznymi okładzinami) |
| Liczba stron: | 688 |
ISBN:![]() Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki | 9788385391586 |
| Język: | polski |






