Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Niniejsza książka dotyczy dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i została napisana specjalnie dla nich przez autorów, którzy również należą do tej grupy. (…) Napisaliśmy ją, aby przypomnieć tym z nas, którzy zdrowieją, na czym to zdrowienie polega, i że jest ono procesem, nie wydarzeniem. To także książka dla tych spośród nas, którzy wciąż błądzą w mroku – są sceptyczni, odczuwają złość lub czują się zagubieni i poszukują odpowiedzi na pytanie, dlaczego towarzyszą im właśnie takie emocje.”
- Trudno ci wchodzić w głębsze relacje z otoczeniem?
- Nie potrafisz stworzyć zdrowego związku?
- Nie radzisz sobie z rozwiązywaniem konfliktów? Jeśli chociaż na niektóre z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, być może przyszło ci dorastać w dysfunkcyjnej rodzinie. Wielu z nas wiąże swoje kłopoty w dorosłym życiu z dorastaniem w domach alkoholików. Ale przecież istnieją też rodziny na inne sposoby szkodliwe dla rozwijających się w nich dzieci: tworzą je pracoholicy, przemocowi, osoby borykające się z chorobami, również psychicznymi, perfekcjoniści, narcyzi ... W tych rodzinach problemy takie jak chłód uczuciowy, znęcanie się oraz emocjonalne lub fizyczne zaniedbywanie determinują rzeczywistość dzieci, stając się z czasem niechcianym dziedzictwem.
Jeśli wychowałeś się w takim domu, jest bardzo prawdopodobne, że dziś nie potrafisz nawiązywać zdrowych relacji i masz zniekształcony obraz siebie. Być może stale odczuwasz złość, czujesz zagubienie, cierpisz z powodu uzależnienia czy depresji, nie umiesz zrozumieć targających tobą uczuć albo je wypierasz. Ale niestabilność emocjonalna rodzinnego domu, choć z pewnością odcisnęła na tobie piętno, nie musi prześladować cię przez całe życie. Dzięki tej książce możesz rozpoznać źródło swoich dzisiejszych problemów, a następnie, jak piszą autorzy, terapeuci John i Linda Frielowie, „wejść na drogę zdrowienia”. Być może właśnie ta książka będzie dla ciebie początkiem tego procesu.
- Opinie czytelników
Szacuje się, że w dysfunkcyjnych domach dorastało aż 34 miliony ludzi. Nie chodzi tutaj tylko o domy, w których dominował alkoholizm – dysfunkcyjnym czyni go również perfekcjonizm, pracoholizm, kompulsywne przejadanie się, problemy intymne, depresja, problemy z wyrażaniem uczuć oraz wszystkie inne cechy osobowości, które mogą stworzyć system rodzinny podobny do alkoholowego.
- Niezliczone miliony z nas codziennie zmagają się z tego rodzaju dysfunkcjami, często nawet nie będąc tego świadomym. Łącząc ze sobą teorię i praktykę kliniczną, John i Linda Friel dostarczają wyjaśnienia tego, co się z nami stało, wychowując się w dysfunkcyjnym domu i jak możemy to naprawić.
Książka "Jak uwolnić się od ciężaru dysfunkcyjnej rodziny" napisana została przez terapeutów należących do grupy dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - fachowców z zakresu tematyki DDA/DDD. Ten poradnik jest doskonałym kompendium wiedzy na temat tego, jak dorosłe dzieci radzą sobie z rzeczami, których nauczyły się od swoich dysfunkcyjnych rodzin, już jako dorośli.
- Dorastając w domu, w którym alkoholizm, uzależnienia, nadużycia lub zaburzenia odżywiania były powszechne, jest bardzo prawdopodobne, że wpojono nam wiele niezdrowych relacji. W rezultacie często jesteśmy nieświadomi, jak wchodzić w relacje z innymi ludźmi, jak budować bliskie relacje lub jak rozwiązywać konflikty w sposób, który chroni nasze relacje. Autorzy wyjaśniają, że poziom tych doświadczeń może mieć różne nasilenie, powodując fizycznie i psychicznie skutki dla całej rodziny.
Ta książka w skrócie porusza również temat niezdrowego systemu rodziny i tego, jak na całą rodzinę może wpływać uzależnienie lub nadużycie jednego członka. Podręcznik ten zawiera listę, która pomoże nam ocenić poziom dysfunkcji w naszej rodzinie, jakie kwestie obecnie sprawiają najwięcej problemów, a także pomoże ustalić, jaki rodzaj pomocy zawodowej lub grup wsparcia może pomóc nam w posuwaniu się naprzód. Wreszcie, ta książka omawia problem współuzależnienia, ponieważ autorzy uważają, że nawet ludzie, którzy są alkoholikami lub uzależnionymi od innych substancji, mają do czynienia z problemem współuzależnienia.
- „Robert Subby i John Friel zdefiniowali współuzależnienie jako dysfunkcyjny wzorzec życia wyuczony na podstawie zasad obowiązujących w systemie rodzinnym”.
Gorąco polecam tę książkę jako wprowadzenie do tematu DDA/DDD i jako swego rodzaju przewodnik, aby „wejść na drogę do zdrowienia”. Prawdopodobnie istnieje cała masa książek, które są bardziej ukierunkowane na udzielanie pomocy w określonych obszarach, ale ta książka to bardzo dobry początek w tym kierunku. Powinien przeczytać ją każdy przynajmniej raz ze względu na jej spostrzeżenia na temat zachowań emocjonalnych. Myślę, że czytelnicy, którzy mogą skorzystać z tej książki to: dorośli, młodzież, zdrowi dorośli (pomagają zobaczyć drugą stronę i poszerzyć wiedzę oraz zrozumienie doświadczeń dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych). Jak poradzić sobie z traumą z dzieciństwa? Ta książka jest niezwykle pomocna. Autorzy świetnie poradzili sobie ze scharakteryzowaniem systemów rodzinnych i tego, jak wpływa on na rozwój dziecka, który później może doprowadzić do powstania deficytów, w dorosłym wieku przybierając również różne współzależności i uzależnienia.
- „Zdrowienie z problemów dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcyjnej jest osobistym doświadczeniem. Aby jak najlepiej pomagać innym, musisz wejść na tę drogę. Stanie się, to kiedy naprawdę uwierzysz, że dawanie przykładu jest najpotężniejszym sposobem pomagania”.
Data wydania: | 2021 |
Format: | 145 x 205 mm. |
Oprawa: | miękka ze skrzydełkami |
Liczba stron: | 296 |
ISBN: Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki | 9788382250848 |
Język: | polski |