CZYŻBY IMIĘ BOŻE (JHWH) BYŁO ZAPISANE W NASZYM DNA?

2024-05-26
CZYŻBY IMIĘ BOŻE (JHWH) BYŁO ZAPISANE W NASZYM DNA?

CZYŻBY IMIĘ BOŻE (JHWH) BYŁO ZAPISANE W NASZYM DNA?  

Dzięki informatyce mamy dowód, że każda informacja wymaga inteligencji, a dzięki genetyce wiemy, że DNA zawiera zakodowaną informację, co świadczy za inteligentnym Stwórcą.

Kwasy dezoksyrybonukleinowe tworzące geny łączą się w taki sposób, że po określonej ilości kwasów stanowiących rząd występuje mostek, który umożliwia powiązanie łańcuchów DNA, dzięki czemu powstaje ciąg przypominający wijącą się drabinkę. Ten proces łączenia zachodzi w każdej komórce we wszystkich żywych istotach. Sekwencja w powiązaniach kwasów DNA jest stała: 10-5-6-5. Co ciekawe, te cztery liczby odpowiadają w alfabecie hebrajskim literom: J (10), H (5), W (6), H (5), które tworzą tetragram (JHWH) imienia Bożego. Czyżby Stwórca podpisał się w każdej komórce?

DNA zawiera zakodowaną informację świadczącą o Stwórcy, gdyż informacja ZAWSZE dowodzi inteligencji, która ją stworzyła. Ewolucjoniści zgadzają się, że informacja nie bierze się z niczego, lecz pochodzi od jej kreatora. Prof. Werner Gitt, zajmujący się informatyką, napisał: „Nie jest znane żadne prawo naturalne, dzięki któremu materia może spowodować powstanie informacji, ani nie jest znany żaden proces fizyczny ani naturalne zjawisko, które mogłyby to zdziałać” . Stephen C. Meyer, dr filozofii nauki z Cambridge University, zauważył: „Nie ma żadnego przykładu w historii nauki, gdzie informacja pochodziłaby skądinąd niż inteligencja. Fizyka ani chemia nie posiadają takich własności, które mogłyby wyjaśnić informację zawartą w DNA”.

W powstanie życia musiał być zaangażowany intelekt. Wszystkie języki, alfabety, kody, a także informacje w nich zapisane, powstały w umysłach. Wiara ateistów w powstanie życia bez udziału tego czynnika jest sprzeczna z materiałem dowodowym.

Powyższy materiał, który pochodzi z mojej nowej książki pt. "Potop i epoka lodowcowa", która opublikowana będzie w serii "Sekrety Biblii"
Alfred J. Palla
Polecane
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1585 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Dostarczono zgodnie z zamówieniem i w przyzwoitym czasie.
2024-06-15
Szybko i sprawnie. Dziękuję.
pixel