Wiara i miłość - czyli jak łączy się jedno z drugim?

2021-05-19
Wiara i miłość - czyli jak łączy się jedno z drugim?

Czy można cieszyć się pełnią miłości bez wiary? Czy wiara jest możliwa bez uczucia miłości, jakie w nas istnieje? Tak naprawdę obydwa te elementy wzajemnie się między sobą przenikają. I bez względu na to, czy mówimy o miłości dwojga ludzi, o miłości rodzicielskiej czy miłości do bliskich osób - wiara stanowi sens tego uczucia. Wierząc, budujemy fundamenty, na których opierają się wszelkie inne stany emocjonalne, w tym właśnie ta najważniejsza dla każdego człowieka - miłość.

Książki o wierze i miłości

Nic nie stanowi tak cennej kopalni wiedzy, jak właśnie odpowiednie pozycje książkowe. Dzięki nim możemy zrozumieć sens wiary i miłości, one pozwolą nam spojrzeć na te pojęcia od tej najważniejszej strony, która wpływa dalej na całe nasze życie i na budowanie go w pełni szczęścia i spełnienia.

Ciekawe propozycje ma dla nas z pewnością Adam Szustak, który w swojej biografii posiada i książki poradnikowe i opowieści i różnego rodzaju historie o miłości i głębokiej wierze, które łącząc się razem, tworzą prawdziwą siłę. Doskonale sprawdzają się także poradniki dla małżeństw, które dostępne są przez wielu autorów, pisane w różnej formie i według określonego stylu pisania. Coś na poważnie i coś zabawnie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią pozycję dla siebie. Jeśli zaś chodzi o opowieść, gdzie mamy coś o miłości i o wierze, na pewno warto zwrócić uwagę na książkę - Bóg w wielkim mieście, która pokazuje, jak bardzo jesteśmy zajęci codziennymi sprawami i jak przy tym wszystkim zapominamy o tym, co najważniejsze. Autor Katarzyna Olubińska pokazuje, że pędzimy wciąż do przodu, stale szybciej i szybciej, a to co cenne, ucieka nam przez palce. Dzięki tej książce można zatrzymać się i zobaczyć, co jest w życiu ważne i jak istotną rolę odgrywa w tym wszystkim wiara i miłość.

Pozycje książkowe o wierze i miłości warte polecenia

Chcąc przedstawić książki, które warto przeczytać w przypadku połączenia ze sobą wiary i miłości, na pewno godnymi polecenia będą Miłość Tomasza Budzyńskiego i Miłość i szacunek dr Emersona Eggerichs’a. Dwie mocne książki, po których można swoje życie totalnie przewartościować i spojrzeć na nie zupełnie inaczej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1585 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Super
2024-06-07
Szybko i solidnie. Polecam.
pixel