Książka po której ktoś się nawróci

2021-06-11
Książka po której ktoś się nawróci

To jest tajemnicza kategoria książki najczęściej poszukiwana przez naszych czytelników. Wcale mnie to nie dziwi. Próg księgarni chrześcijańskiej najczęściej przekraczają osoby, które doświadczyły Boga. To brzmi tajemniczo wręcz mistycznie, ale ci którzy poznali nie inaczej, którym Bóg dał się poznać, wiedzą o czym piszę. Takie osoby chciałyby, aby wszyscy a na pewno najbliżsi doświadczyli tego samego. Trudno jest przekazać swój zachwyt Bogiem, miłość i pokój, przy nim towarzyszący, dlatego poszukują narzędzi w postaci książki.

Co my wtedy polecamy? Powieści i świadectwa nawrócenia

Poradniki odradzamy, ale jeśli je podarujemy, to też Pan Bóg sobie poradzi. Natomiast poradniki często nawet ich tytuły działają odpychająco. Dlaczego? Bo próbują ingerować, wymuszać na nas zmianę itd. My chcemy tej zmiany, wręcz pożądamy, bo ten stary człowiek nam uwiera. Natomiast inni są na początku tej drogi, albo nawet jej nie widzą.

Dlatego powieści są bezpieczniejsze? Tam historia się dzieje u bohaterów prawdziwych czy fikcyjnych. Czytelnik może się utożsamić z którąś z postaci, ale nie musi, może zapragnąć takiego życia, ale ma wybór. I jest szansa, że w ogóle przeczyta, bo to w końcu dobra powieść. A jak dobra to sam sięgnie po następne. A wiara się rodzi ze słuchania (czytania również).

Moją tajną bronią, którą uwiodłam wielu czytelników jest trylogia „Znamię lwa” Francine Rivers. A kiedy widzę przerażenie w oczach z powodu opasłych trzech tomów to proponuję choćby „Purpurową nić” tej autorki, bo i tak wiem (choć bywają nieznaczne wyjątki), że po przeczytaniu jednej książki Rivers czytane są jej wszystkie powieści.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1569 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Super
2024-06-07
Szybko i solidnie. Polecam.
pixel