Muzyka — sposób na pogłębianie wiary. Płyty z utworami religijnymi.

2020-01-20
Muzyka — sposób na pogłębianie wiary. Płyty z utworami religijnymi.
„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli” – tak pisał w swoich „Wyznaniach” miłośnik kultury, święty Augustyn. Zdanie to wskazuje na silny potencjał tkwiący w muzykalności i wykorzystaniu tej sztuki ku chwale Panu. Czy muzyka może być sposobem na pogłębienie wiary? 

Oczywiście, że tak! Muzyka to dla wielu z nas sposób na medytację i zagłębienie się w swoje myśli, może więc służyć i jako modlitwa. Nie musimy od razu śpiewać, jak wskazuje święty Augustyn – wystarczy, że naszemu sercu będzie towarzyszyć prawdziwa intencja. Choć podśpiewywanie pod nosem wskazane! 

 

Muzyka religijna dla każdego

Sławić Boga można obecnie nie tylko dzięki kościelnej scholi – jakościowych artystów jest obecnie tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na gatunek.

Jeśli chodzi o muzykę religijną Na sam początek polecamy oczywiście dobrze znanych na rynku solistów – takich jak Grzegorz Kloc, Mietek Szcześniak czy Beata Bednarz. Ci polscy wokaliści, często we współpracy z chórami gospel bądź innymi artystami, spełniają dokładnie wspomniane słowa świętego filozofa. Swoje własne doświadczenia religijne przekuwają na teksty, które staną się świetnym wyjściem do głębokich rozważań. W zabieganym życiu nie zawsze znajdujemy czas na codzienną naukę poprzez czytanie Słowa. Dzięki niektórym utworom – jak kompozycje Mietka Szcześniaka do słów księdza Jana Twardowskiego; nawet kilka minut w korku stanie się czasem dla naszego zjednoczenia z Bogiem. 

 

Zobacz:

- Powrót Łazarza, Grzegorz Kloc 

- Zamieszkaj ze mną, Beata Bednarz

- Nierówni, Mietek Szcześniak 

- Uwielbiaj duszo moja Pana, Festa III

 

Muzyka i modlitwa na dobry początek dnia

Dobrze spędzony poranek może zaważyć na reszcie naszego dnia. Dzięki coraz popularniejszej na polskim rynku muzyce Gospel. Modlitwy śpiewane w energetycznym, pełnym nadziei tempie rozbudzą lepiej niż mocna kawa. 

 

Zobacz:

- Ogień, Gospel Rain

- Wiara czyni cuda, TGD

 

Muzyka religijna dla dzieci

Warto też pomyśleć muzyce religijnej dla dzieci. Obowiązkiem każdego dobrego chrześcijanina jest troska o dostarczenie dziecku odpowiednich bodźców. Najlepszą gwarancją, że treści piosenek będą zawierały dobry przekaz, jest sięganie po zespoły religijne dla dzieci. Chwytliwe i wesołe piosenki mogą też stać się sposobem na codzienną modlitwę kilkulatka. Starszym nastolatkom spodobają się poważniejsze zespoły – przykładowo projekt „Dobryman” wydawnictwa RapPedagogia, czy RoyalRap. 

 

Zobacz:

- Piosenki dla Pana, Truskawka

- Jaśniej, Exodus15

- Duchowa rewolucja, Royal Rap

- Wyjątkowy osioł, Arka Noego

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1585 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-26
dziękuję za szybką realizację, polecam
2024-06-26
Dziękuję za szybką przesylkę, jestem zadowolona.
pixel