Książki o tematyce religijnej

2019-10-24
Książki o tematyce religijnej
Dla zdobycia wiedzy, rozrywki, wypełnienia wolnego czasu, a także w celu oderwania się od codziennych problemów – wiele jest powodów, dla których sięgamy po książki. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o wybierany gatunek. Królują komedie, powieści kryminalne, science-fiction, rzadziej przewijają się książki psychologiczne czy oparte na prawdziwych wydarzeniach. Dlaczego tak mało osób decyduje się na lekturę książek religijnych, skoro większość nazywa siebie katolikami? Trudno bowiem o drugie, równie pouczające i zmieniające kierunek życia książki, które byłyby w stanie podtrzymać ludzkie wartości i zachęcić człowieka do podjęcia zmian. Za sprawą ogromnej różnorodności tematycznej dostępnej w naszej księgarni religijnej, możemy zaproponować Wam inspirujące pozycje czytelnicze, które mają szansę stać się towarzyszem drogi każdej osoby wierzącej.

Prawdziwa historia Coltona w książce „Niebo istnieje... Naprawdę!”

Niebo istnieje... Naprawdę! to światowy bestseller liczony w 8 milionach sprzedanych egzemplarzy i tłumaczony na 35 języków! Ta wyjątkowa książka opowiada o losach niespełna czteroletniego Coltona, który podczas operacji usunięcia wyrostka robaczkowego opuścił swoje ciało i odbył podróż do nieba. W zaświatach spotkał się z członkami rodziny, którzy już dawno odeszli z tego świata. Opisywał Jezusa i aniołów, twierdził również, że Bóg jest „bardzo, bardzo duży” i naprawdę kocha wszystkich ludzi. Mały Colton zaskakiwał również informacjami o niebie, które doskonale pasują do tych zawartych w Biblii, a których nie mógł znać, ponieważ nie umiał jeszcze czytać. Ta prawdziwa historia opowiedziana słowami dziecka na zawsze odmieni sposób postrzegania życia wiecznego, w której potężną moc odgrywa wiara, nadzieja i miłość.

Kontynuacją historii Coltona jest książka „Niebo zmienia wszystko”, pisaną przez Todda i Sonję – rodziców chłopca, którzy opowiadają, jak przypadek ich synka wpłynął na ich życie oraz losy innych. Starają się przekonać, że niebo naprawdę istnieje, a w przezwyciężaniu życiowych trudności może pomóc jedynie wiara. Lektura tej książki pozwoli nabrać przekonania, że niezależnie od tego, z jakimi problemami musimy zmierzyć się w codziennym życiu, na końcu drogi czeka wyjątkowy dar od Boga – niebo.

Rodowód Łaski Francine Rivers, czyli losy bohaterek biblijnych

Rodowód Łaski to niezwykła powieść historyczna inspirowana wydarzeniami z Biblii, którą napisała Francine Rivers - autorka wielu bestsellerów. Opowiada o dziejach pięciu wyjątkowych kobiet: Tamar – kobiecie nadziei, Rachab – kobiecie wiary, Rut – kobiecie miłości, Batszebie – kobiecie doświadczonej mocą przebaczenia, Marii – kobiecie posłuszeństwa.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1569 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Szybko i solidnie. Polecam.
2024-05-23
Bardzo fachowa obsługa i profesjonalne podejście do klienta pełny pakiet doradczy zakupiłam polecana przez panią książkę o jestem bardzo zadowolona.
pixel