Kilka filmów dzięki którym Twoje dziecko lepiej zrozumie Biblię

2020-09-02
Kilka filmów dzięki którym Twoje dziecko lepiej zrozumie Biblię
Pismo Święte to niełatwy tekst, trudno więc wymagać jego pełnego zrozumienia od dzieci. Nie tylko trudno im się skupić na czytaniu, ale i odnieść się do przedstawionych w Starym i Nowym Testamencie czasów sprzed ponad dwóch tysiącleci. Pomocne tutaj mogą być filmy religijne dla dzieci – pozwalające zwizualizować najważniejsze opowieści z Biblii i wyjaśnić najtrudniejsze zagadnienia. 

Filmy dla dzieci poruszające zagadnienia i treści religijne są popularną pomocą dydaktyczną w szkółkach niedzielnych oraz podczas lekcji religii. Warto wydawnictwa takie mieć również w domu – zadaniem odpowiedzialnego rodzica jest przecież też dbanie o wartość treści, które ogląda w telewizji dziecko. Religijne filmy animowane dla dzieci to przede wszystkim świetna zabawa – animacje są nie tylko angażujące, ale i niekiedy pełne łamigłówek i chwytliwych piosenek. Każdy rodzic dobrze wie, Za tym wszystkim jednak kryje się prawdziwa wartość podobnych wydawnictw: pozytywny przekaz zbliżający nasze dziecko do Boga. Poniżej przedstawiamy kilka dostępnych w naszej księgarni filmów, dzięki którym twoje dziecko lepiej zrozumie Biblię.

Które z filmów religijnych dla dzieci polecamy? 

Gienek o Ewangelii – unikatowa, Polska produkcja, w której Gienek – pluszowy…mnich opowiada o wierze. Osiemnaście filmów znajdujących się na płycie DVD to przyjemne wprowadzenie i wyjaśnienie słów w Biblii. Należą do nich między innymi wyjaśnienia przypowieści biblijnych czy Nowego Testamentu.
Seria „Gienek o Ewangelii” została nagrodzona na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w kategorii filmy edukacyjne. Filmy cieszą się popularnością pośród szkół oraz rodziców, ale przede wszystkim uwielbiane są przez dzieci. 

Opowieści Biblijne ze Starego Testamentu - to płyty z dwunastoma półgodzinnymi filmami z pełnym dubbingiem aktorskim. Każdy z nich przybliża dzieciom historię zbawienia, tłumacząc trudne zagadnienia Biblii. Seria szczególnie polecana jest dzieciom w przedszkolu i wczesnych klasach szkoły podstawowej. O jej jakości świadczy obecność w Filmotece Promyczka Dobra – wydawnictwa chrześcijańskiego Promyczek.

Opowieści Bibilijne z Nowego Testamentu – ta znakomita seria to kontynuacja tej klasyki religijnych filmów dla dzieci. Seria składa się z wielu odcinków, wydawanych na osobnych płytach. Animacje w atrakcyjny sposób przybliżają historie spisane w Nowym Testamencie. Filmy dubbingowane są przez niemal 50 polskich aktorów (m.in. Krzysztof Kolberger czy Radosław Pazura). 

Uzupełnieniem serii jest edycja Niezwykła Księga Biblia zawierająca ponad godzinę animowanych łamigłówek biblijnych oraz krótkometrażowych filmów animowanych. Najwięksi Bohaterowie i Opowieści Biblii to kolejna kultowa seria. Bestsellerowe filmy animowane które w każdym odcinku przytaczają innego bohatera lub opowieść biblijną będą najlepszym przewodnikiem dla naszego dziecka. Filmy religijne dla dzieci z tej serii poruszają zarówno historie ze Starego Testamentu jak i Nowego Testamentu. Filmy można znaleźć również wydane w formie specjalnych zeszytów – np. zeszytu z historią o Narodzeniu Pana Jezusa. Te są nieco dłuższymi filmami o wyjątkowych historiach z Biblii. Zeszyty zawsze zawierają bonus – kolorowankę lub nagrania kolęd czy pastorałek. 

Niosący Pochodnię: Bohaterowie Wiary to filmy religijne przybliżające w przystępny sposób biografie świętych męczenników. Seria dedykowana jest dzieciom w wieku od 8 do 12 lat i przedstawia życie prawdziwych bohaterów chrześcijaństwa. Pośród historii znajdziemy m.in. film o pastorze Ryszardzie Wumbrandtcie czy Gladys Aylward. Filmy będą pięknym wprowadzeniem w sylwetki nieco mniej znanych, współczesnych bohaterów wiary. 

Tutaj polecamy również Pudełko po butach – opowieść Francine Rivers. Pudełko po butach to film religijny dla dzieci (i nie tylko), będący animacją namalowaną piaskiem. Unikatowa oprawa wizualna opowieści to dzieło artystki Tetiany Galistyny. Francine Rivers jest autorką ponad 20 bestsellerowych książek dla dorosłych, również dzieci jednak znajdą w jej dorobku coś dla siebie. Jeśli naszym najmłodszym spodoba się historia wymalowana piaskiem w Pudełku po Butach, zachęćmy je, kiedy będą nieco starsze do lektur książek Francine Rivers (m.in. Historii Biblijnych dla starszych dzieci). 

CHI RHO Tajemnica to część serii Dla Młodych Odkrywców. Seria składa się z zeszytów – książeczki z biblijną historią, animowanego filmu na DVD oraz arkuszu z kolorowanką. Każdy z zeszytów to osobna przygoda dla naszego dziecka, pozwalająca mu zrozumieć tajemnice Biblii. Teksty książeczek CHI RHO przygotowywane są przez katechetę, co gwarantuje ich zgodność z Pismem Świętym. Dzięki potrójnej formie każda „Tajemnica” to zabawa na kilka godzin. Najpierw możemy wspólnie z dzieckiem przeczytać tekst opowieści, a potem zostawić je z filmem animowanym czy kolorowanką które dalej wprowadzą je w historię.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1568 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Profesjonalnie, kompetentnie, miło, z uśmiechem.
2024-05-26
dobra i szybka obsługa
pixel