Jak przygotować się duchowo do świąt Bożego Narodzenia?

2021-11-26
Jak przygotować się duchowo do świąt Bożego Narodzenia?

W dzisiejszych czasach wiele świąt zaczęło powoli gdzieś zatracać swoje pierwotne znaczenie i zamiast powodami do czczenia Boga stało się powodem do wydania pieniędzy i skupienia się na strojach i dekoracjach zamiast na prawdziwych wartościach. Czasami nawet dorosłym i głęboko wierzącym osobom bardzo ciężko jest uciec od otaczającej nas komercjalizacji, która sprowadza wielowiekową i wspaniałą tradycję do zakupów i okazji do napełnienia swojego brzucha. Dowiedz się co możesz zrobić już teraz by się przed tym obronić.

Tradycyjne spędzanie czasu z rodziną

Kiedy nie wiemy od czego zacząć zawsze dobrze jest zacząć od tradycji - i to zarówno tych religijnych jak i tych bardziej świeckich. Już od listopada sklepy i centra handlowe grają nowoczesne popowe piosenki o szukaniu miłości w trakcie Świąt pozwalając nam zanurzyć się w świąteczną atmosferę, która w rzeczywistości nic wspólnego z żadnymi świętami nie ma. Co jest na to lekiem? Nasze stare, dobre klasyczne kolędy. Przez cały okres przedświąteczny warto się w nie wsłuchać, puszczać w domu i śpiewać razem z całą rodziną. Warto też czasem przysiąść, wsłuchać się w słowa i zastanowić nad ich głębokim przesłaniem i radością, którą dla każdej wierzącej osoby jest uczczenie narodzin Jezusa.

Czytanie Biblii przed świętami

Warto też zastanowić się jak dokładnie całe świętowanie będzie wyglądało i odpowiednio wcześnie zaplanować prezenty, które nie będą po prostu przedmiotami, a prawdziwym pokarmem dla duszy. Najbardziej oczywistym i ważnym prezentem dla wierzącej osoby będzie oczywiście pięknie wydana Biblia Tysiąclecia, która przetrwa wiele kolejnych lat i pomoże w rozwoju duchowym obdarowanych osób. Co z dziećmi? Dla najmłodszych odpowiednie będą pięknie ilustrowane Biblie dziecięce, które wzniosłe opowieści przekażą nie tylko słowami, ale i obrazem. Coraz popularniejsze robią się też nagrania w formie plików MP3. Docierają do młodszych i do starszych i są naprawdę łatwo dostępne też dla tych, którzy mają słaby wzrok albo nie potrafią jeszcze czytać. Dobrze skierowany przekaz i prezenty, które przypomną nam o naszej wierze to coś, o co koniecznie musimy zadbać. Nie każdy potrzebuje kolejnej pary skarpetek, ale zbawienie to coś, co zawsze przyda się absolutnie każdemu.

Dobre i mądre książki przed świętami

Dobrą odtrutką na spłycanie Świąt jest też sięgnięcie, po głębokie i mądre książki, które pomogą nam w naszym rozwoju duchowym. NA rynku jest wiele pozycji, które pomogą nam sprawić, by to religia i wiara zajmowały najważniejsze miejsce w naszym życiu. Gotowe poradniki duchowe odpowiadają też na wiele pytań, które stawia przed nami współczesność. Dzięki nim każdego dnia możemy wzbogacać i pielęgnować obecne w nas ziarno wiary. Wiele odpowiedzi na bardzo istotne pytania ma na przykład Głos serca, ale warto też sprawdzić wiele innych książek.

Często zapominamy też, że Święta Bożego Narodzenia to czas radości i duchowego piękna, dlatego powinniśmy zadbać by były takie pod każdym względem. Warto wszystkie problemy i konflikty z rodziną odpowiednio wcześnie wyjaśnić i rozwiązać. W ten sposób naprawdę będziemy w stanie przyjąć Boga do swojego serca i pasterka nie będzie po prostu powtarzanym co roku wyjściem, a głębokim i radosnym religijnym przeżyciem.

Jest wiele metod, by przygotować się na Święta, ale najważniejsze jest zadbanie by zarówno w nas samych jak i naszym otoczeniu grał Bóg i jego słowa, a nie kolorowe gadżety, które ktoś chce nam sprzedać. Piękna choinka i wianek na drzwiach cieszą oko, ale nie będą tak naprawdę nic znaczyły, jeżeli nasze serce będzie puste i pozbawione Boga. Najważniejsze przygotowania to jest coś, co powinniśmy zrobić sami - zaprosić wiarę do naszego serca i działać zgodnie z nią. To wspaniały czas by uwolnić się od gniewu, złości, zazdrości i obżarstwa i pamiętać, o tym jak ważna jest nasza rodzina i wiara, którą z sobą dzielimy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1553 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Wszystko super, polecam!
2024-04-15
Bardzo miła i profesjonalna obsługa bez zarzutu. Gorąco polecam.
pixel