Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia?

2020-10-30
Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia przed nami. Jak właściwie przygotować się do tego najważniejszego święta współczesnego chrześcijaństwa – i jak nie zmarnować adwentowego czasu oczekiwania na narodziny Jezusa? 

Codzienna modlitwa 

Adwent, czyli kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia, to czas, w którym katolik powinien szczególnie zadbać o swój wzrost duchowy i zbliżenie się do Boga, tak aby przygotować się na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa na świat. Narodzenie się „na nowo” niewinnego dzieciątka to szczególny znak nadziei i odmiany – znak, który możemy wprowadzić również w nasze życie. 

Jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia? Przede wszystkim – codzienna modlitwa. Bez względu na to czy uczestniczymy w porannych roratach, warto przynajmniej pół godziny w ciągu swojego dnia zagospodarować na zbliżenie się do Boga. Modlitwa to rodzaj medytacji, rozważania i spotkania z Ojcem i przyjacielem – takiej szansy lepiej nie zmarnować. Wspaniałym przewodnikiem po cudzie Bożego Narodzenia będzie największa z książek chrześcijańskich, Biblia. W tym szczególnym czasie warto sięgnąć po historię narodzenia Jezusa spisaną w Nowym Testamencie. Aby z rozważania Biblii wyciągnąć jak najwięcej, możemy poszukać współczesnych wydawnictw uzupełnionych o komentarz duchowy. Pamiętajmy, że jeśli trudno nam znaleźć czas na codzienne czytanie, można spróbować wspomóc się technologią, słuchając w drodze do pracy Biblii MP3

Wzrost duchowy 

Adwent to nie tylko czas na przemyślenie – ale i na zmianę swojego życia na lepsze, tak aby razem z Jezusem narodzić się na nowo. Wskazówki, inspiracje czy podpowiedzi znajdziemy również w książkach chrześcijańskich. Beletrystyka, biografie, rozważania, książki o wzroście duchowym – rodzaj literatury możemy dobrać do swoich gustów. Grunt, aby wybrać pozycję, która nas wzbogaci i zbliży do Boga. 

Czas spędzony z rodziną 

Święta Bożego Narodzenia to również czas który tradycyjnie spędzamy z naszymi najbliższymi. Być może warto do tego wyjątkowego wieczoru przygotować się wspólnie? Czas spędzony z naszą drugą połówką czy dziećmi, zbliży nas również do Boga. Kiedy jesteś wspólnie z rodziną i wspólnie dzielicie się pozytywnymi, chrześcijańskimi wartościami; nawet zabawa jest modlitwą. Wieczory przed Bożym Narodzeniem to świetny moment na zapalenie kolejnej świecy w wieńcu adwentowym i wspólna gra planszowa czy układanie puzzli z Arką Noego. Cała rodzina może też razem śpiewać kolędy, próbując zastanowić się nad ich znaczeniem i tekstem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1552 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Wszystko super, polecam!
2024-04-18
Bardzo dziękuję za tak szybką wysyłkę super obsługa polecam wszystkim
pixel