Jak pogłębiać wiarę u dzieci?

2020-06-04
Jak pogłębiać wiarę u dzieci?
Wychowanie naszych dzieci w religii chrześcijańskiej to jedno z zadań z którymi muszą zmierzyć się wierzący rodzice. Szczególnie trudno bywa w przypadku młodszych dzieci – które wchodząc w fazę świadomej religijności, mogą zacząć zadawać wiele pytań, na które nie zawsze umiemy odpowiedzieć. 

Nauka poprzez zabawę – filmy religijne dla dzieci

Jednym z najłatwiejszych sposobów przyswajania wiedzy są filmy i kreskówki. Nie zawsze jednak zgadzamy się z przekazywanymi w nich wartościami. Filmy religijne dla dzieci wypełniają tą lukę. Prezentują wartościowy, edukacyjny, a przede wszystkim – atrakcyjny dla dzieci materiał. Filmy te często wykorzystywane są również jako pomoce dydaktyczne na lekcjach religii, jako łatwy sposób na wizualizację omawianych tekstów. 

Jak wyjaśnić słowo Boże dzieciom?

Dzięki filmom religijnym dla dzieci pomożemy naszym najmłodszym zrozumieć dość wymagający tekst Biblii. Nawet jeśli wspólnie czytamy Biblię w specjalnej adaptacji dla dzieci, pewne pojęcia mogą wydać się trudne do wyobrażenia. Wraz z rozwojem dziecka pojawi się też wiedza, a dla rodziców: spokój, że pokazana dzieciom kreskówka będzie opowiadała historię o zwycięstwie dobra. 

Polecane filmy religijne dla dzieci

Serie filmów i kreskówek religijnych dla dzieci można podzielić na dwa rodzaje. Część z nich ilustruje niesamowite opowieści Biblijne opierając się bezpośrednio na historiach spisanych w Starym Testamencie i Nowym Testamencie.
Tutaj na pewno wyróżnić warto filmy takie jak:

-
Opowieści Biblijne Starego Testamentu to aż dwanaście filmów opowiadających najważniejsze historie z tej wielkiej księgi. Wydane w całkowicie polskiej wersji językowej ze znakomitym dubbingiem, składają się z czterech płyt DVD po trzy odcinki. 
- Kontynuacją Opowieści Biblijnych są Opowieści Biblijne Nowego Testamentu. W tym wydaniu znajdziemy jeszcze więcej filmów, poświęconych nowotestamentowej historii o życiu Jezusa. 
- Najwięksi Bohaterowie i Opowieści Biblii to z kolei dłuższe, ok.45-minutowe filmy religijne dla dzieci przedstawiające najciekawsze historie, jak ta o Szatach Józefa czy o Sodomie i Gomorze. 

Drugi rodzaj filmów religijnych dla dzieci jaki możemy wyróżnić, to (głównie) animacje poruszające tematy fabularne i niezwiązane bezpośrednio z Biblią, przekazujące jednak chrześcijańskie wartości. Tu znajdziemy również historie świętych męczenników – Ryszarda Wumbranda czy Gladys Aylward. Dla najmłodszych polecamy film będący uzupełnieniem wspomnianej wyżej serii Opowieści Biblijne, czyli „Niezwykła Księga: Biblia”. Płyta zawiera nie tylko kilka kreskówek, ale i bonusy w postaci zagadek i piosenek.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1569 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Super
2024-06-07
Szybko i bezboleśnie
pixel