Jak dbać o wychowanie religijne współczesnego dziecka?

2021-11-22
Jak dbać o wychowanie religijne współczesnego dziecka?

Dbając o wychowanie naszego dziecka musimy być bardzo aktywni, bo współczesny świat jest pełen różnych negatywnych wpływów, które mogą skierować umysł nawet bardzo młodych dzieci na złą drogę. Poznaj metody na to by twoje dzieci znalazły się bliżej Boga, a dalej od niebezpieczeństw i pokus współczesnego świata.

Obcowanie najmłodszych z religią

Zarówno dla dzieci jak i dorosłych najważniejszy w rozwoju kontaktu duchowego jest kontakt z Biblią. Starsze przekłady są ciekawe historycznie, ale do młodszych zdecydowanie lepiej trafią bardziej współczesne tłumaczenia takie jak Biblia Tysiąclecia. Jeżeli odpowiednio wcześnie zaczniemy z dzieckiem czytać ten święty tekst i analizować, co może dla nas znaczyć w dzisiejszych czasach, tym większą będziemy mieli pewność, że kiedy dorośnie nie odwróci się od Kościoła, jak czyni to coraz więcej osób. Odpowiednio wczesne wychowanie i poruszanie z dzieckiem tematów religijnych, w tym ważnych i znaczących tematów z Biblii to świetna pomoc w religijnym wychowaniu.

Wiele historii biblijnych jest trudnych do zrozumienia i wymaga pomocy księży i teologów, więc nic dziwnego, że część młodszych dzieci może czasem mieć problemy ze zrozumieniem ich i zaakceptowaniem Słowa Bożego. Część osób woli w tej sytuacji samodzielnie szukać odpowiednich cytatów i przypowieści, ale są też rozwiązania, które pomogą i na ten problem. Jednym z nich jest Biblia dla dzieci. Jest wiele różnych tego typu wydawnictw, ale wszystkie mają za zadanie jeden prosty cel - uczynić opowieści biblijne bardziej zrozumiałymi i przystępnymi dla najmłodszych. W ten sposób możemy zdać się na specjalistów, którzy wiedzą jak zadbać o przyszłość duchową naszego dziecka. Tego typu wydawnictwa mają różne formy i długości, więc zawsze możemy też sięgnąć po coś bardziej bogato ilustrowanego albo na przykład słuchowisko.

Wiara poprzez książki i filmy i muzykę

Dobrym pomysłem jest szerzenie wiary i dobrego podejścia do człowieka korzystając z bardziej nowoczesnych materiałów, takich jak filmy religijne i o tematyce etycznej, a także odpowiednia muzyka. Należy dopasować sposób zbierania informacji i poznawania świata do tego, co dziecko robi na co dzień.

Pamiętajmy, że właśnie od naszego podejścia i pokazywania dzieciom codziennie przykładów związanych z wiarą zależy to, czy same będą równie oddane Bogu jak my sami. Wspaniałym przykładem na dbanie o to, by nasze otoczenie było pełne boga i wiary są różnego rodzaju gadżety religijne. Plakaty, notesy, magnesy - każdy element wystroju może przypominać zarówno nam jak i naszym dzieciom jak bardzo Bóg jest ważny i istotny nawet podczas tak zwyczajnej i codziennej czynności jak wyciągnięcie mleka z lodówki.

Skorzystaj z wszystkich albo tylko części naszych metod - czytania Biblii w różnych formach, książek wyjaśniających świat i gadżetów, które każdego dnia pokażą mu, że wiara jest w całej waszej rodzinie, a twoje dziecko wyrośnie na głęboko wierzącą osobę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1585 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Wszystko poszło sprawnie. Dziękuję
2024-07-03
Jak zawsze, sprawnie, szybko i profesjonalnie
pixel