Jak być dobrym mężem i dobrą żoną? Poradniki małżeńskie dla Was.

2020-01-20
Jak być dobrym mężem i dobrą żoną? Poradniki małżeńskie dla Was.

Tak jak każda relacja w życiu, dobre małżeństwo wymaga pracy.  Kościół aktywnie zachęca małżonków do ciągłego wzmacniania się w roli dobrego męża i dobrej żony. Pomocne będą tutaj poradniki dla małżeństw, oparte nie tylko o psychologię, ale i nauki chrześcijańskie. 

 

Poradniki dla dobrego męża

Czego pragną mężczyźni?  Podobno tego, jak zrozumieć kobiety. Jednym z zagadnień jest sztuka uwodzenia, będąca wyrazem prawdziwej miłości. Książka przeznaczona dla mężów, do której z pewnością chętnie zajrzą i żony; to „Sztuka uwodzenia własnej żony – czyli jak zrozumieć, czego pragną kobiety”.   

Dobry mąż to również dobry ojciec. Rozważania na temat tej odpowiedzialnej roli, którą odzwierciedlamy na cześć Boga porusza książka z dodanym audiobookiem: „Moc błogosławieństwa ojca” Henryka Wieji.

Sztuka uwodzenia własnej żony – czyli jak zrozumieć, czego pragną kobiety”.

Moc błogosławieństwa ojca

 

Poradniki dla dobrej żony 

Kobietom również czasem przyda się przewodnik po tym, co kryje się w duszy ich partnera. Ze szczyptą humoru i ogromem naukowej wiedzy tłumaczy nam to Shaunti Feldhan w „Tylko dla kobiet […] ”. Książka dostępna jest również w „wersji dla mężczyzn”, będzie więc idealnym prezentem dla zaprzyjaźnionych nowożeńców. 

Dbałość o męża to również dbałość o siebie samą. Nie zapominajmy o chwilach relaksu dla siebie. Do poszukiwania własnej pasji i rozważania na temat roli żony we współczesnym małżeństwie, zachęca Linda Dillow w „Twórcza partnerka. Bądź żoną pełną pasji!”. 

 

Shaunti Feldhan  „Tylko dla kobiet […]

Linda Dillow w Twórcza partnerka. Bądź żoną pełną pasji!. 

 

Poradniki małżeńskie dla dwojga

Wspólne czytanie tych poradników to nie tylko sposób na silną więź, ale i świetny pretekst do randki! Czas spędzony razem to zaledwie pierwszy z pozytywów, które wprowadzicie do swojego życia. Również tutaj znajdziemy odpowiednią książkę na każdy etap małżeństwa. Wsparciem dla narzeczonych uczęszczających na nauki przedmałżeńskie będzie przewodnik „Pójdź ze mną do nieba” Henryka i Marty Kuczajów. Przed złożeniem lub odnowieniem przyrzeczeń warto przemyśleć „tajemnice” zawarte w „Małżeństwo – przymierze czy kontrakt?” Gary’ego Chapmana. 

Ważnym filarem szczęśliwego związku małżeńskiego jest też seks. Wbrew powszechnemu przekonaniu, erotyka i seksualność mają swoje miejsce również w chrześcijaństwie. Jedną z najbardziej znanych książek w tej tematyce jest „Seks – (nie) zakazany owoc w Biblii” Micheala Pearla. Alternatywa, pełna naukowych badań i pomocnych ćwiczeń, to „Akt małżeński. Piękno miłości seksualnej”. Książka stworzona została przez kolejną parę – Tima i Beverly LaHaye’ów. 

 

Pójdź ze mną do nieba 

Małżeństwo – przymierze czy kontrakt?

Seks – (nie) zakazany owoc w Biblii

Akt małżeński. Piękno miłości seksualnej

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1570 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Szybko i solidnie. Polecam.
2024-06-06
Profesjonalnie, kompetentnie, miło, z uśmiechem.
pixel