Dar od Boga, czyli troska o dzieci według Czesława Bassary

2020-06-18
Dar od Boga, czyli troska o dzieci według Czesława Bassary

Doktor Czesław Bassara to polski kaznodzieja oraz teolog wiary chrześcijańskiej. Swoje życie poświęcił pracy na rzecz dzieci i młodzieży. Jest również autorem doskonałych książek religijnych i naukowych poruszających trudną problematykę wychowania dzieci w wierze chrześcijańskiej w XXI wieku.

Jak troszczyć się o dzieci?

Czesław Bassara jest autorem licznych publikacji książkowych, z których trzy znakomite dzieła znajdują się w asortymencie księgarni chrześcijańskiej Bogulandia. Dwie z nich, bestseller Atak na nasze dzieci oraz Dziecko jest darem! są zapisem poglądów Bassary na temat właściwego wychowania dzieci. Książki będące częściowo poradnikiem duchowym będą źródłem wielu refleksji dla świeżo upieczonych rodziców oraz chrześcijan zastanawiających się nad powiększeniem rodziny. Dzięki nim nauczymy się jak troszczyć się o dziecko, otaczając je opieką i właściwymi wartościami, jednocześnie akceptując je jako samodzielne, indywidualne jednostki. 
 
Książki i poradniki dr. Czesława Bassary powstały dzięki długoletniej służbie ewangelizacyjnej kaznodziei – koloniom dla dzieci i młodzieży w Polsce i zagranicą; czy wykładom w szkołach biblijnych. Poza poradnikami dla rodziców, w ofercie księgarni chrześcijańskiej Bogulandia znaleźć można również książkę Znaczenie Modlitwy. Ta dogłębnie bada zagadnienie modlitwy, przytaczając pomocne cytaty i sposoby na wzbogacenie naszego życia religijnego.  

Dziecko jako dar od Boga – książki Czesława Bassary

Co znajdziemy w polecanych książkach Bassary na temat dzieci? Pierwsza z nich to wydany w 2015 roku bestseller Atak na nasze dzieci. Książka opisuje różnorodne sposoby jakimi Diabeł (pod różnymi postaciami) atakuje nasze dzieci. Niewinne – a więc ufne i bez doświadczenia, dzieci narażone są na wiele źródeł ataku. Bassara opisuje najczęstsze z nich, podpowiadając jak ich uniknąć oraz jak pomóc dziecku odeprzeć taki atak. Dzięki radom na temat wychowania dzieci w wierze chrześcijańskiej, uchronimy nasz „dar Boży” od niejednego zagrożenia. Atak na nasze dzieci powinien być częścią biblioteczki każdego odpowiedzialnego rodzica.

Dziecko jest darem! to drugi poradnik autorstwa Czesława Bassary. Również wydana w 2015 roku przez wydawnictwo DK Team, książka szybko zdobyła popularność pośród teologów i pedagogów chrześcijańskich. Lektura zaczyna się od tytułowego „daru dziecka” i szczęścia świeżo upieczonych rodziców. Rozdziały przeprowadzą nas kolejno przez proces dorastania, wraz z jego problemami i radościami. Jak wierzy Bassara, każde dziecko to prawdziwy dar od Boga. Naszym obowiązkiem jest zadbać o ten dar – warto więc zaopatrzyć się we wsparcie. Książka Dziecko jest darem! będzie świetnym prezentem i przygotowaniem dla nowych małżeństw starających się lub spodziewających się dziecka.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1585 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Szybko i sprawnie. Dziękuję.
2024-06-12
Super
pixel