Czy warto czytać książki o tematyce religijnej?

2020-10-20
Czy warto czytać książki o tematyce religijnej?

Czytanie to wyjątkowy rodzaj relaksu – przy odpowiedniej książce możemy na chwilę przenieść się w inny świat wyobraźni, czy w przyjemny sposób nauczyć się nowych faktów. Czy wiesz, że czytanie może być również świetnym sposobem na wzmacnianie w sobie ducha chrześcijańskiej wiary? 

Książki o tematyce religijnej – czy warto? 

Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Książki o tematyce religijnej to najlepszy sposób na to, aby otoczyć swoje życie modlitwą, znaleźć pozytywną inspirację czy drogowskaz w trudnej chwili. Jakie książki oferują wydawnictwa i księgarnie chrześcijańskie?

Biblia i Modlitwa 

Najważniejszą książką w życiu osoby wierzącej jest Biblia. Ten ponadczasowy tekst wymaga specjalnego skupienia, nie należy bowiem do najłatwiejszych treści. Tutaj pomocne mogą być wydawnictwa uwspółcześnione, często wzbogacone o pomocny komentarz, tłumaczenia oraz refleksje przypominające kazania. Księgarnia Bogulandia posiada jeden z najszerszych wyborów Biblii: wszystkie przekłady drukowane w Polsce (m.in. Biblia Tysiąclecia, Biblia Warszawsko-Praska, Biblia Ekumeniczna) jak i stanowiące rodzaje leksykonu rozszerzenia Pisma Świętego. Dla tych którzy nie mogą się przekonać lub znaleźć czasu na codzienną lekturę, stworzona została również wyjątkowa edycja Pisma Świętego – Biblia MP3

Czytanie jako modlitwa to również rozważanie za pomocą książek o samodoskonaleniu i wzroście duchowym. Książki o wzroście duchowym to tak naprawdę rodzaj przewodnika opartego o fundamenty wiary, które skłonią nas do refleksji i zmiany swojego życia na lepsze. 

Książki religijne jako źródło inspiracji 

Do książek o tematyce religijnej warto sięgać w trudnych czasach, kiedy zmagamy się z czymś co nas przerasta i poszukujemy drogowskazu. Inspiracją mogą być wspomniane książki o wzroście duchowym, ale i biografie świętych lub naszych braci i sióstr w wierze. Do bestsellerów w tej kategorii należy Niebo istnieje…Naprawdę! czyli spisana przez Todda Burpo i Lynn Vincent opowieść o chłopcu, który odwiedził niebo. Książka ta zmieni sposób w jaki myślisz o wieczności i pozwoli ci na nowo przyjąć perspektywę dziecka – szukającego miłości Boga. Do inspirujących historii należy również Bóg w Wielkim Mieście Katarzyny Olubińskiej. Książka ta przytacza historię autorki, która w szumie i pośpiechu wielkiego miasta, zaczęła oddalać się od Boga. Być może któraś z tych opowieści stanie się drogowskazem również dla ciebie? 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1568 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
dobra i szybka obsługa
2024-05-13
Dziękuję za szybką przesyłkę
pixel