Co robić, kiedy czujesz, że wiara słabnie?

2020-08-27
Co robić, kiedy czujesz, że wiara słabnie?
Co robić, kiedy czujesz, że wiara słabnie? Nad naszą relacją z Bogiem trzeba pracować tak samo jak nad wszystkim innym co chcielibyśmy udoskonalić w życiu. Chwile kryzysu zdarzają się każdemu, szczególnie, kiedy w naszym życiu osobistym nie dzieje się najlepiej. Co robić, kiedy czujemy, że nasza wiara słabnie? 

Przede wszystkim – nie poddawaj się. Każda próba zbliżenia się do Boga będzie przez niego zauważona. Kryzys wiary jest trudny – ale na szczęście istnieje wiele poradników, wykładów i rozważań, które pomogą ci na nowo wzmocnić wiarę. 

Znajdź czas dla Boga

Znalezienie czasu na modlitwę w ciszy i skupieniu to niełatwe zadanie. W natłoku spraw, zajęci pracą, domem, dziećmi; często zapominamy o chociażby kilkominutowej rozmowie z Bogiem. Codzienna modlitwa to jednak nie tylko religijny rytuał, ale i medytacyjna chwila, podczas której możemy zastanowić się nad samym sobą. Tym szczególnie zabieganym z pomocą mogą przyjść wydawnictwa chrześcijańskie w multimedialnym formacie. Zakup płyty lub pliku .mp3 pozwoli nam wgrać treść na komórkę. Multimedia takie jak Biblia mp3, pieśni modlitewne czy nagrania kazań, pozwolą nam rozważać pismo nawet podczas krótkiego przejazdu tramwajem. 

Kto śpiewa, dwa razy się modli 

Być może twoim problemem jest potrzeba znalezienia formy kontaktu z Bogiem. Modlitwa i rozmowa ze Stwórcą to nie tylko czytanie Pisma Świętego czy uczęszczanie na msze. Modlitwą jest też twój, przyjemnie spędzony czas – podczas którego rozważasz i starasz się wzmacniać swoją wiarę. Na szczęście w dobrych księgarniach religijnych znajdziemy szeroki wybór muzyki religijnej, zarówno wykonawców polskich jak i zagranicznych. Nie tylko aranżacje własne artystów – ale i nagrania kościelnych scholi. Nie zapomnij też o innych multimediach takich jak audiobooki. Szeroki wybór audiobooków w księgarni Bogulandia to nie tylko wspomniana wyżej Biblia MP3 ale i nagrania wyjątkowych kazań lub rozważań modlitewnych. 

Szukaj pomocy – Książki chrześcijańskie

Pomocne będą na pewno książki o wzroście duchowym. Napisane w wyważony, jasny i zrozumiały sposób, pomagają się samodoskonalić i umacniać wiarę. Do książek chrześcijańskich zaliczają się oczywiście również audiobooki i ebooki religijne, wiele książek obecnie wydawanych jest głównie w multimedialnej formie. W tej kategorii możemy polecić wydawnictwa poświęcone szczególnie problematyce słabnącej wiary i relacji z Bogiem – książki chrześcijańskie oraz wykłady o tematyce religijnej.
  • Jesteś ważny dla Boga. Odkryj swoją prawdziwą wartość i tożsamość w Bożych Oczach.
Być może twoja osłabiona relacja z Bogiem wynika z tego, że na chwilę zapomniałeś jak bardzo jesteś przez niego kochany? W tej książce znany biblista Derek Prince przedstawia nam jak Bóg widzi nas ludzi, opierając się na fragmentach Pisma Świętego. Kiedy na nowo poznasz swoją własną wartość w oczach Stwórcy, zapragniesz codziennych rozmów i modlitwy. To dzięki nim właśnie będziesz w stanie spojrzeć na siebie samego przez pryzmat bożej miłości. 
  • Nie ma sytuacji bez wyjścia.
 Nie ma sytuacji bez wyjścia to płyty nagrane przez księdza Marka Dziewieckiego, terapeutę, psychologa oraz duszpasterza. Opierając się na pracy z uzależnionymi, zebrał osiem uniwersalnych porad, które pomogą nam wyjść z kryzysu.  
  • Bóg w wielkim mieście 
To osobista historia szukania Boga spisana przez Katarzynę Olubińską. Ta niezwykle poruszająca opowieść to historia znanej dziennikarki która w wiecznie zabieganym życiu poświęconym karierze, straciła na jakiś czas swoją relację z Bogiem. Udało się jej jednak wzmocnić swoją wiarę, a w książce opowiada historię swojego sukcesu. „Bóg w wielkim mieście" to bestseller wydawnictw religijnych zapraszający nas do zastanowienia się nad rolą Boga w naszym życiu. 

To jedynie kilka z naszych propozycji – pośród szerokiego wyboru książek religijnych dla dorosłych na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli kryzys twojej wiary wynika z kryzysu w życiu osobistym, spróbuj poszukać właściwych słów w poradnikach rozwoju osobistego (np. poradniku dla małżeństw). 

Odnajdź inspirację

Modlitwą może być każda chwila twojego dnia. Czasem wystarczy zainspirować się ilustracją lub cytatem z Pisma Świętego, aby pomyśleć o Bogu i znaleźć temat do rozmowy wzmacniającej naszą wiarę. Pomocne tu będą gadżety religijne – takie jak kalendarze i terminarze motywujące i religijne zawierające cytat z Biblii na każdy dzień roku, czy bardziej osobisty zeszyt- pomagający codziennie studiować Pismo. Brulion „Kolejny krok” to specjalne wydawnictwo będące kalendarzowym studium biblijnym sugerującym dane cytaty i tematy do rozwagi. Ulubione cytaty, które wzmacniają nas w wierze możemy znaleźć też w formie magnesu na lodówkę, czy drewnianej tabliczki z napisem do zawieszenia w domu. Tak naprawdę wszystko może zainspirować modlitwę oraz zmianę w naszym sercu, wystarczy jedynie pozostać otwartym na tą możliwość.
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1550 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Jak najbardziej 5 gwiazdek - szybko i sprawnie.
2024-04-08
Czuję się znakomicie obsłużony.
pixel