Bassara Czesław

( ilość produktów: 1 )

Doktor Czesław Bassara jest polskim kaznodzieją oraz teologiem chrześcijańskim. Swoje wykształcenie rozpoczął w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, gdzie studiował w latach 1969 – 1974. Następnie uczęszczał do Leadership Training Institute w szwajcarskim Langenbrucku oraz Wheaton College Tutorial w Stanach Zjednoczonych. W latach 2000 – 2006 doktor Czesław Bassara przebywał w Heverle w Belgii, gdzie z powodzeniem ukończył Evangelische Theologische Faculteit.

Czesław Bassara i jego działalność na rzecz dzieci


W latach 1965 – 1989 pełnił służbę ewangelizacyjną pośród dzieci i młodzieży, jednocześnie pracując nad rozwijaniem w naszym kraju chrześcijańskiego dzieła wydawniczego. Doktor Czesław Bassara prowadził również wiele obozów dla dzieci oraz młodzieży. Zresztą nie tylko w ten sposób pracował z młodymi ludźmi, bowiem w latach 1974 – 2006 wykładał w Szkołach Biblijnych, najpierw w Warszawie, a później w Jastrzębiu Zdroju. Od roku 1974 pracował nad dziełem ewangelizacyjnym w Tychach oraz okolicznych miasteczkach i wsiach, co zaowocowało powstaniem kilku Zborów. Sam zaś założył i prowadził Zbór we wspomnianych Tychach.

Od 2008 roku, doktor Czesław Bassara zajmuje się prowadzeniem Międzynarodowej Służby Nauczania Biblii – "Ogłaszanie Słowa". Działalność ta obejmuje prowadzenie wykładów na seminariach teologicznych oraz w szkołach biblijnych, jak również wygłaszanie przemów na zjazdach, konferencjach oraz nabożeństwach. To właśnie w wyniku tej działalności powstają doskonałe książki i artykuły o tematyce chrześcijańskiej i biblijnej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1386 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Jestem zadowolony z jakości oraz szybkości dostawy. Dziękuję. Pozdrawiam.
2023-12-02
Jestem zadowolona z szybkiej i fachowej obsługi
pixel